Stok Narciarski w Przemyślu


Przemyski stok narciarski położony jest w bliskiej odległości od centrum miasta, na północno-zachodnim zboczu Góry Zniesienie i sąsiaduje bezpośrednio z zalesionym Parkiem Miejskim.
Budowa stacji narciarskiej rozpoczęła się w lutym 2005 roku i podzielona została na kilka etapów. Po zakończeniu pierwszego, przed sezonem zimowym 2005/2006, do użytku oddane zostały: dwie kolejki krzesełkowe (KL 1 i KL 2), dwie trasy narciarskie (nr 1 i 2) o łącznej długości ok. 1600 m i różnicy poziomów 110 m, wiadukt narciarski nad ul. Pasteura, parking przy ul. Sanockiej (na ok. 140 samochodów osobowych i 9 autokarów), a także infrastruktura techniczna w postaci: sieci elektroenergetycznej, systemu sztucznego naśnieżania i odwodnienia stoku oraz oświetlenia tras.
W kolejnych etapach budowy stacji narciarskiej powstaną m.in.: dwie kolejne trasy narciarskie o łącznej długości ok. 1700 m, tzw. ośla łączka przeznaczona do nauki jazdy na nartach, wyciąg orczykowy obsługujący teren przeznaczony do jazdy na snowboardach (snowpark), całoroczny tor saneczkowy oraz szereg obiektów kubaturowych (restauracja, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, ski-serwis, szkółka narciarska, zaplecze socjalne). Ponadto znacznie powiększony zostanie parking.

Źródło: oficjalna strona stoku www.posir.pl